Mellkasi fájdalom
Navigáció
Mellkasi fájdalom - Nem csak infarktus okozhatja
Kialakulásáról és kezeléséről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk! Íme, a szív-érrendszertől független okok: Hiperventilláció: A nagyon gyors, felületes légvétel csökkenti a vér szén-dioxid-szintjét, ami zavartságot, végtagzsibbadást és mellkasi szorítást is okozhat.
A nyelőcső simaizomzatának motoros zavara: Amikor a nyelőcső összehúzódásai szabálytalanná válnak, mellkasi fájdalmat tapasztalhatunk. Ez a fájdalom olyan heveny és intenzív lehet, hogy angina pectoris, de akár szívinfarktus tünetének is tűnhet. A pánikszindróma ugyanakkor a kardiovaszkuláris rendszerben is eredményezhet fizikai reakciókat, amelyek a következők lehetnek: szívkoszorúér-görcs, felszökő vérnyomás, kiugró pulzus. Azok a személyek, akik szoronganak, lehetnek egyben szívbetegek is, illetve a pánikszindróma súlyosbíthatja is a szív-érrendszeri betegségeket.
A kezelésnek több pilléren kell nyugodnia A magas pulzusszám olyan páciensekre is jellemző, akik nem mozognak rendszeresen, munkájukban hajszoltak, túlterheltek. Ilyen esetben az igazi megoldást a rendszeres mozgás beiktatása hozza, mellyel a túlhajszolt szimpatikus idegrendszer aktivitását ellensúlyozni lehet a paraszimpatikus idegrendszer megerősítésével - hangsúlyozza Dr.
Vaskó Péter, a Budai Kardioközpont szakorvosa. A mellkasi fájdalom stressz miatt is kialakulhat, de néha komoly betegségek állnak mögötte. Fontos, hogy ilyen esetben a mozgás alacsony intenzitású legyen. Az edzés pontos célértékeit pulzuskontrollhoz értő edző tudja - felmérés alapján - meghatározni.
Viszont akár magas pulzus, akár mellkasi szorítás , akár más tünet ad okot aggodalomra, az első, legfontosabb lépés a kardiológus felkeresése, ugyanis ki kell zárni vagy fel kell ismerni a mellkasi fájdalmat okozó szívbetegségeket. Ha ez áll a háttérben, egyszerű a továbblépés, hiszen a pontos diagnózisra hatékony kezelés épülhet, amelynek éppúgy része az orvosi ellátás, a rendszeres felülvizsgálat és szükség esetén a gyógyszeres kezelés, mint a megfelelő életmód kialakítása - vélekedik a szakorvos.
Mivel a mellkasi fájdalom akár komoly problémákat is előre jelezhet, ezért fontos, hogy a fájdalom jelentkezése esetén azonnal forduljunk orvoshoz! Ha tartósan nyomó, szúró mellkasi panaszt vagy bármilyen, bizonytalan mellkasi fájdalmat észlel és gyors megoldást keres tünteire, jelentkezzen be Mellkasi fájdalom vizsgálati csomagunkra.
Foglaljon időpontot orvosainkhoz! Online bejelentkezés A fájdalom jelentkezése esetén, az álatalános kardiológiai vizsgálatok, az anamnézis felvétele után további vizsgálatokról dönthet: EKG-vizsgálat: Az EKG a végtagokon és a mellkason elhelyezett elektródákból gyűjti össze az elektromos jeleket, amiket a készülék átalakít és papírszalagra rajzolt görbék formájában jelenít meg.
A vizsgálat során kimutatható a percenkénti szívverések száma, szabályossága, a szív ingerképzése, ingerületvezetése, esetleges károsodása és a ritmuszavarok is.
Terheléses EKG: A terheléses EKG vizsgálat célja meghatározni a mellkasi fájdalom okát, a szív terhelhetőségét, koszorúerek állapotát, szív vérellátását, ritmuszavarok hátterét. A vizsgálat a szív vérellátását ellenőrzi, hogy a koszorúerek mennyire képesek fokozott oxigén igény mellett is megfelelő mennyiségű vért szállítani a szívizomnak, illetve oxigén hiány esetén a szívizom milyen tünetekkel reagál - fájdalom, nehézlégzés, ritmuszavar.
Szívultrahang: A vizsgálat során láthatóvá válnak a szív kamráinak pontos méretei, falainak állapota, a vér áramlása, a billentyűk mozgása és az esetleges elváltozások.
Az angina tulajdonképpen maga a mellkasi diszkomfort, fájdalom, aminek az az oka, hogy nem jut elég vér a szívbe. Az érintettek nyomást, szorító érzést tapasztalnak, ami kisugározhat az állkapocsba.
Az angina egyrészt a szívinfarktus rizikófaktorának tekinthető, másrészt a szívkoszorúér-betegség egyik tünete is lehet, ami az artériák elzáródását foglalja magában. Az esetek nagy részében a mellkasi fájdalom mellett más panaszok is megjelennek szívinfarktus során, mint a vállakba, nyakba, hátba, bal vagy mindkét karba sugárzó fájdalom, a hányinger, a hidegrázás, a légszomj.
Ezek mindenképpen olyan figyelmeztető jelek, amelyek megléte esetén azonnal mentőt kell hívni. Ezért fontos a kardiológiai kivizsgálás - Bármilyen mellkasi panasz esetén fontos a kardiológiai vizit - kivéve az azonnali ellátást igénylő állapotokat. Szívinfarktus esetén a kiváltó ok a szív- és érrendszerben keresendő, azonban ha a fájdalom nem szív eredetű, akkor a teljes testet meg kell vizsgálni — így az emésztő-, az ideg-, a mozgás- és a légzőrendszert.
Többek közt a gyomorégés, reflux betegség, a nyakat vagy a gerincet érintő elváltozások, kalcium- vagy magnézium-hiány, tüdőgyulladás, tüdőembólia vagy mellhártyagyulladás vagy akár mentális problémák is járhatnak ilyen típusú panasszal. Fontos, hogy a nem szív eredetű betegségek kezelése miatt, illetve azért, hogy a későbbiek során ne okozzanak visszatérő panaszokat, mielőbb keressünk fel egy orvost, így nagy eséllyel elébe mehetünk annak, hogy az állapotunk súlyosbodjon.
Mik lehetnek a mellkasi fájdalom kiváltó okai? Szív eredetű mellkasi fájdalom Koszorúérgörcs Akkor beszélünk koszorúérgörcsről, amikor a szívnek átmeneti vérellátási zavara lép fel a koszorúerek hirtelen összehúzódása miatt. Ilyenkor az ereken nem tapasztalunk eltéréseket. Ez leginkább stresszes állapotban jelentkezik.
Hasonló tüneteket és fájdalmat tapasztalunk a koszorúerek meszesedése okozta vérellátási zavaroknál is. Itt a fájdalom leggyakrabban fizikai terhelés következtében alakul ki. Kísérheti légszomj, verejtékezés, lehet szorító vagy nyomó jellegű. Ritkán a vállba vagy az állkapocsba is kisugározhat a fájdalom, aminek azonban jellemzően pár percen belül el kell múlnia.
Szívinfarktus Szívinfarktus esetén elzáródik egy koszorúér, aminek következtében nem jut vér a szívizomba, így az elhal. A fájdalom hirtelen jelentkezik, nagyon erős, általában szúró és szorító mellkasi érzésre, továbbá légszomjra panaszkodnak az érintettek. A fájdalom a legtöbb esetben kisugárzik a bal vállba, a felhasba, a hátba, a nyakba vagy az alsó állkapocsba. Ezekkel együtt verejtékezés, émelygés és halálfélelem is jelentkezik.
Nők esetében azonban akár teljes más tünetek is kialakulhatnak: ők gyakran felhasi fájdalomra panaszokodnak, mely tünetek akár 20 percig is eltarthatnak. Érelmeszesedés Ebben az esetben az erek a lerakódások következtében beszűkülnek, így zavar keletkezik a vérellátásban, aminek súlyos esetben szívinfarktus lehet a következménye. Az érelmeszesedés az idősebb korosztályokat érinti elsősorban, de az egészségtelen étkezés és a kevés mozgás is növelheti az érelmeszesedés rizikóját.
Szívburokgyulladás A szívburokgyulladás a legtöbb esetben szúró mellkasi fájdalmat okoz, ami levegővétel vagy köhögés következtében tovább erősödik. Fekvésnél is rosszabbodnak a panaszok, főleg a bal oldalon. Mivel egy fertőzésről van szó, gyakran láz és szapora légzés is társul hozzá.
Nem szív eredetű mellkasi fájdalom Gyomorégés Gyomorégésnél a gyomorsav feljut a nyelőcsőbe, ami erős fájdalmat okoz a szegycsont mögötti részen. Egyes esetekben ez mindössze akkor jelentkezik, ha túl sokat eszünk, míg mások sokkal gyakrabban szenvednek mellkasi fájdalomtól gyakori gyomorégés mellett, ami refluxra utalhat.
Mellhártyagyulladás A mellhártyagyulladás szúró mellkasi fájdalommal jár, ami levegővétel vagy köhögés során tovább erősödik. Ezt láz és légszomj is kísérheti. Magas vérnyomás A Hgmm-es vérnyomás szintén okozhatnak olyan panaszokat, mint a koszorúérgörcs: légszomjot, szegycsont- vagy szívfájdalmakat.
Tietze-szindróma Ennél a rendkívül ritka megbetegedésnél begyulladnak a bordák porcai, ami rendkívül erős fájdalomhoz vezet, a legtöbb esetben a mellkas elülső részén. Nyomásra a fájdalom tovább fokozódik. Szorongás, pánikroham A mentális betegségek szintén okozhatnak mellkasi fájdalmat, leginkább koszorúérgörcs esetén fellépő tünetekhez hasonlókat.
Ezen kívül légszomj, szapora szívverés és verejtékezés is gyakran jelentkezik. Tüdőembólia Tüdőembólia esetén egy rög kerül a tüdőt ellátó egyik érbe, ami ennek következtében elzáródik. Ez hirtelen jelentkező mellkasi fájdalmat eredményez, amit légszomj és köhögés is kísérhet, és akár eszméletvesztést is okozhat. Légmell Ha a mellhártya elszakad, akkor a keletkezett résen át levegő jut a tüdő és a mellhártya közé, ami a tüdő összeesését eredményezheti.
Övsömör Az első Varizella zoster vírus okozta fertőzés következtében bárányhimlősök lesznek az érintettek. A vírus a gyógyulás után sem tűnik el a szervezetünkből, később is okozhat problémákat — a legtöbb esetben övsömört. Epehólyag- és hasnyálmirigy betegségek Az epehólyag betegségei, illetve a hasnyálmirigy gyulladása zömében felhasi fájdalommal jár, ami a mellkasba is kisugározhat.
A mellkasi fájdalom leggyakoribb okai
Jobb oldali mellkasi fájdalom mögött bordaporcgyulladás is állhat A costochondritis a bordák csontos és porcos része közti átmenet nem gennyes gyulladása, amely általában hirtelen kialakuló és nagyon intenzív fájdalmat okoz, és a teljes mellkasban vagy csak az egyik oldalon is jelentkezhet.
Néhány hét alatt meggyógyul, de a megfelelő fájdalomcsillapítás miatt érdemes orvoshoz fordulni. Bordatörés is okozhat mellkasi fájdalmat Esés, komoly behatás miatt a törés viszonylag gyakori eset, ami komoly fájdalommal és kezeletlenül akár komplikációkkal járhat. Orvosi kezelést igényel.
Mellhártyagyulladás és a mellkasi fájdalom Elsősorban a ki- és belégzéskor jelentkező fájdalom utalhat a mellhártya érintettségére. Gyanakodni lehet a mellhártyagyulladásra, ha láz lép fel, és ha az egyik oldalon fekve mérséklődik a nehézlégzés. Természetesen mielőbb orvoshoz kell fordulni ilyen tünetekkel, már csak azért is, hogy elkülöníthető legyen az ún. Ha jobb oldalon fáj a mellkasa, az tüdőgyulladás is lehet A bakteriális, vírusos vagy gombás eredetű tüdőgyulladás elsősorban légzéskor jelentkező mellkasi fájdalommal és köhögéssel hívhatja fel magára a figyelmet.
Daganatos betegségek is meghúzódhatnak a mellkasi fájdalom mögött A tüdő- vagy a mellkasi daganatok más tünetek mellett természetesen okozhatnak mellkasi fájdalmat is — még jóindulatú tumor esetén is.
Egyéb betegségek és a mellkasi fájdalom Az övsömör nem csak a bőrt érintheti, de az idegeket is. A fájdalmat a szegycsont mögött, illetve a jobb- vagy a baloldalon érzik az érintettek, de további területekre is kisugározhat: például a bal karba, a felhasba, a nyakba, a vállba, az alsó állkapocsba és a lapockák közé. Ritka estben azonban a jobb karban is érezhető fájdalom. Amennyiben szív eredetű a mellkasi fájdalom, akkor ennek hátterében többek közt olyan betegségek állhatnak, mint a koszorúérgörcs, a szívinfarktus, az aortabillentyű szűkület, az aortadisszekció, az érelmeszesedés vagy a szívburokgyulladás.
Mivel nagyon nehéz megállapítani, hogy mi okozza a mellkasi fájdalmat, inkább menjünk biztosra, és keressünk fel egy orvost, aki különböző vizsgálatokkal EKG, labor stb. Minél előbb keresünk fel egy szakembert, annál nagyobb annak az esélye, hogy elkerülünk egy életveszélyes helyzetet, továbbá a gyógyulási folyamatot is jelentősen lerövidíthetjük, ha időben megtaláljuk a fájdalmat kiváltó okot.
Abban az esetben, ha nagyon erős, nem szűnő a mellkasi fájdalom, a legcélszerűbb azonnal mentőt hívni. Nem szív eredetű mellkasi fájdalom Más betegségek is okozhatnak mellkasi fájdalmat, melyek az előzőekkel ellentétben általában kevésbé intenzívek. Sokszor égető érzéssel jár, esetleg szurkáló vagy felületes. Ezek mellett az érintettek savanyú szájízre és bőrérzékenységre is panaszkodhatnak. A mellkasi fájdalom, ami akár több órán vagy napon át is kitarthat, levegővételnél, köhögéskor, egy bizonyos testtartás esetén vagy a mellkasra kifejtett nyomás következtében jelentkezik, illetve súlyosbodik, sőt mi több, nyelési problémákkal is járhat.
Szívinfarktus esetén a kiváltó ok a szív- és érrendszerben keresendő, azonban ha a fájdalom nem szív eredetű, akkor a teljes testet meg kell vizsgálni — így az emésztő-, az ideg-, a mozgás- és a légzőrendszert. Többek közt a gyomorégés, reflux betegség, a nyakat vagy a gerincet érintő elváltozások, kalcium- vagy magnézium-hiány, tüdőgyulladás, tüdőembólia vagy mellhártyagyulladás vagy akár mentális problémák is járhatnak ilyen típusú panasszal.
Fontos, hogy a nem szív eredetű betegségek kezelése miatt, illetve azért, hogy a későbbiek során ne okozzanak visszatérő panaszokat, mielőbb keressünk fel egy orvost, így nagy eséllyel elébe mehetünk annak, hogy az állapotunk súlyosbodjon. Mik lehetnek a mellkasi fájdalom kiváltó okai? Szív eredetű mellkasi fájdalom Koszorúérgörcs Akkor beszélünk koszorúérgörcsről, amikor a szívnek átmeneti vérellátási zavara lép fel a koszorúerek hirtelen összehúzódása miatt.
Ilyenkor az ereken nem tapasztalunk eltéréseket. Ez leginkább stresszes állapotban jelentkezik. Hasonló tüneteket és fájdalmat tapasztalunk a koszorúerek meszesedése okozta vérellátási zavaroknál is. Itt a fájdalom leggyakrabban fizikai terhelés következtében alakul ki.
Kísérheti légszomj, verejtékezés, lehet szorító vagy nyomó jellegű. Ritkán a vállba vagy az állkapocsba is kisugározhat a fájdalom, aminek azonban jellemzően pár percen belül el kell múlnia. Szívinfarktus Szívinfarktus esetén elzáródik egy koszorúér, aminek következtében nem jut vér a szívizomba, így az elhal. A fájdalom hirtelen jelentkezik, nagyon erős, általában szúró és szorító mellkasi érzésre, továbbá légszomjra panaszkodnak az érintettek.
A fájdalom a legtöbb esetben kisugárzik a bal vállba, a felhasba, a hátba, a nyakba vagy az alsó állkapocsba. A legveszélyesebbek ezek közül a szív- és a tüdőbetegségek. Mivel a mellkasi fájdalom akár komoly problémákat is előre jelezhet, ezért fontos, hogy a fájdalom jelentkezése esetén azonnal forduljunk orvoshoz!
Ha tartósan nyomó, szúró mellkasi panaszt vagy bármilyen, bizonytalan mellkasi fájdalmat észlel és gyors megoldást keres tünteire, jelentkezzen be Mellkasi fájdalom vizsgálati csomagunkra. Foglaljon időpontot orvosainkhoz! Online bejelentkezés A fájdalom jelentkezése esetén, az álatalános kardiológiai vizsgálatok, az anamnézis felvétele után további vizsgálatokról dönthet: EKG-vizsgálat: Az EKG a végtagokon és a mellkason elhelyezett elektródákból gyűjti össze az elektromos jeleket, amiket a készülék átalakít és papírszalagra rajzolt görbék formájában jelenít meg.
Prima Medica Egészségközpontok
Mellkasi fájdalom: életbevágó információk Néhány dolgot azonban rendkívül fontos figyelembe venni: a rettegett, évente több tízezer ember életét követelő szívrohamnak vagy szívinfarktusnak nem mindenkinél ugyanazok a tünetei, vagyis könnyen lehet, hogy valaki nem is fájdalmat érez, csak szorítást.
A férfiak és a nők esetében is eltérőek lehetnek a tünetek! Szintén lényeges, hogy milyen rizikócsoportba tartozunk: bár a szívproblémák a fiatalabb korosztályt is érinthetik, de gyakoribbak a éven felülieknél.
Jó, ha tisztában vagyunk azzal is, hogy a dohányzás, az elhízás, a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a mozgásszegény életmód egyaránt növelik a szívproblémák rizikóját, ezért, ha ezek bármelyike jellemző ránk, akkor tilos túl könnyen venni a mellkasi fájdalmakat. Meddig tart a mellkasi fájdalom és mitől múlik el? A legsúlyosabb esetben a mellkasi fájdalom nagyjából percig tart. Sem az ennél rövidebb, sem pedig az ennél hosszabb ideig tartó fájdalom nem jellemző a szívproblémákra.
Vagyis, ha néhány másodpercig érzünk éles, nyilalló fájdalmat, esetleg folyamatosan akár több órán keresztül, akkor más betegség állhat a háttérben.
Szintén más jellegű problémára utalhat, ha pontosan meg tudjuk mutatni, hogy hol fáj a mellkasunk, illetve, ha a mellkasi fájdalom nem sugárzik át más testrészeinkbe, például a vállba, a karba, a nyakba vagy az állkapocsba — ez utóbbi ugyanis általában a szívbetegségekre jellemző.
Jobb oldali mellkasi fájdalom: mi lehet az oka? Szívroham - ugyancsak a leggyakoribb okok egyikeként számon tartott a szúró mellkasi fájdalomnál. Szívroham akkor következik be, amikor a szív véráramlása megáll valamilyen okból, például egy érelzáródás következtében.
Szívroham bekövetkeztekor erős fájdalom lép fel a mellkas bal oldalán, amely a bal karba kisugárzik. A myokardiális infarktus szívroham esetében a mellkasi fájdalmat gyakran izzadás, hányinger vagy légszomj kíséri. Általános tünetei, hogy mély légzésre, mozgásra és köhögésre súlyosbodik a fájdalom. További tünetek a láz, hidegrázás, légszomj, fejfájás és köhögés. Meghúzódott izom és gyakran okoz élesen szúró mellkasi fájdalmakat. Az esetek többségében a mellkast körülvevő izmok meghúzódnak testedzés közben, vagy egy rossz mozdulat következtében.
Ez éles mellkasi fájdalmat okoz, amit sokan a legrosszabb lehetőségekkel hoznak összefüggésbe. Bordatörés is gyakori oka a mellkasi fájdalomnak.
Mellkasi fájdalom stressztől, szorongástól
A bordák olyan létfontosságú szerveket védenek, mint a szív és a tüdő. A nyelőcső a mellkas közepén található, és a gyomorban ér véget. Belégzéskor izmok teszik lehetővé a mellkas kitágulását. Még egy tapasztalt orvosnak sem könnyű feladat megtalálni a mellkasi fájdalmat kiváltó okot, hiszen minden ember másképp éli meg és kommunikálja a panaszait.
Mivel ennek a fájdalomnak számos előidézője lehet, mindig legyünk nagyon óvatosak, ha nem megszokott és előzmény nélkül jelentkező fájdalmat tapasztalunk. Szív eredetű mellkasi fájdalom Erre a típusú mellkasi fájdalomra az égető, csavaró, szorító érzés és a légszomj a jellemző, melyet gyakran kísér hideg verejtékezés, szédülés és gyengeségérzet, ami több percig is eltarthat.
Tipikus esetben fizikai terhelés hatására erősödik, esetleg váltakozhat az intenzitása. A fájdalmat a szegycsont mögött, illetve a jobb- vagy a baloldalon érzik az érintettek, de további területekre is kisugározhat: például a bal karba, a felhasba, a nyakba, a vállba, az alsó állkapocsba és a lapockák közé. Ritka estben azonban a jobb karban is érezhető fájdalom. Amennyiben szív eredetű a mellkasi fájdalom, akkor ennek hátterében többek közt olyan betegségek állhatnak, mint a koszorúérgörcs, a szívinfarktus, az aortabillentyű szűkület, az aortadisszekció, az érelmeszesedés vagy a szívburokgyulladás.
Mivel nagyon nehéz megállapítani, hogy mi okozza a mellkasi fájdalmat, inkább menjünk biztosra, és keressünk fel egy orvost, aki különböző vizsgálatokkal EKG, labor stb.
Minél előbb keresünk fel egy szakembert, annál nagyobb annak az esélye, hogy elkerülünk egy életveszélyes helyzetet, továbbá a gyógyulási folyamatot is jelentősen lerövidíthetjük, ha időben megtaláljuk a fájdalmat kiváltó okot.
Abban az esetben, ha nagyon erős, nem szűnő a mellkasi fájdalom, a legcélszerűbb azonnal mentőt hívni.
Nem szív eredetű mellkasi fájdalom Más betegségek is okozhatnak mellkasi fájdalmat, melyek az előzőekkel ellentétben általában kevésbé intenzívek. Sokszor égető érzéssel jár, esetleg szurkáló vagy felületes. Ezek mellett az érintettek savanyú szájízre és bőrérzékenységre is panaszkodhatnak. A mellkasi fájdalom, ami akár több órán vagy napon át is kitarthat, levegővételnél, köhögéskor, egy bizonyos testtartás esetén vagy a mellkasra kifejtett nyomás következtében jelentkezik, illetve súlyosbodik, sőt mi több, nyelési problémákkal is járhat.
Szívinfarktus esetén a kiváltó ok a szív- és érrendszerben keresendő, azonban ha a fájdalom nem szív eredetű, akkor a teljes testet meg kell vizsgálni — így az emésztő-, az ideg-, a mozgás- és a légzőrendszert. Többek közt a gyomorégés, reflux betegség, a nyakat vagy a gerincet érintő elváltozások, kalcium- vagy magnézium-hiány, tüdőgyulladás, tüdőembólia vagy mellhártyagyulladás vagy akár mentális problémák is járhatnak ilyen típusú panasszal.
Fontos, hogy a nem szív eredetű betegségek kezelése miatt, illetve azért, hogy a későbbiek során ne okozzanak visszatérő panaszokat, mielőbb keressünk fel egy orvost, így nagy eséllyel elébe mehetünk annak, hogy az állapotunk súlyosbodjon. Mik lehetnek a mellkasi fájdalom kiváltó okai? Szív eredetű mellkasi fájdalom Koszorúérgörcs Akkor beszélünk koszorúérgörcsről, amikor a szívnek átmeneti vérellátási zavara lép fel a koszorúerek hirtelen összehúzódása miatt.
Ilyenkor az ereken nem tapasztalunk eltéréseket. Ez leginkább stresszes állapotban jelentkezik. Az alsó légúti fertőzések, például a tüdőgyulladás, a mellhártyagyulladás vagy a tuberkulózis - ismert nevén: tbc - viszont mindenképpen orvosi segítséget igényelnek. Közülük bármelyik légszomjat és általános mellkasi fájdalmat idézhet elő.
Jellegzetes tüneteik Mellhártyagyulladás esetén: belégzéskor éles fájdalom, többnyire az egyik oldalon. Tüdőgyulladás esetén: hasonló fájdalom, mint a mellhártyagyulladásnál, továbbá láz és köhögés, mellyel rozsdaszínű, néha vérrel pettyezett köpet ürül. Tbc esetén: láz, köhögés, fokozódó étvágytalanság, kimerültség, éjszakai verítékezés, gennyes-véres köpet. Az alsó légúti fertőzések többségét baktériumok okozzák, így antibiotikummal kezelhetőek ki.
Hörghurut és tüdőtágulat A mellkasi fájdalom mellett mindkettő súlyos légszomjjal és sípoló légzéssel jár. További közös tünetük a köhögés, áttetsző váladék ürülésével vagy anélkül. Ha dohányzol, legalább átmenetileg tedd le a cigarettát!
Bár ez önmagában kevés a gyógyuláshoz, lassítja a betegség előrehaladását. A fertőzést antibiotikumokkal kezelik, a tünetek pedig szteroidokkal és hörgőtágító készítményekkel enyhíthetők. Sokféle betegség van, amely járhat mellkasi fájdalommal. A legveszélyesebbek ezek közül a szív- és a tüdőbetegségek.
Mivel a mellkasi fájdalom akár komoly problémákat is előre jelezhet, ezért fontos, hogy a fájdalom jelentkezése esetén azonnal forduljunk orvoshoz! Ha tartósan nyomó, szúró mellkasi panaszt vagy bármilyen, bizonytalan mellkasi fájdalmat észlel és gyors megoldást keres tünteire, jelentkezzen be Mellkasi fájdalom vizsgálati csomagunkra.
Foglaljon időpontot orvosainkhoz!
Leggyakrabban az alábbi problémák váltják ki a panaszokat. Ugyanakkor vannak bizonyos tényezők, melyek megléte valószínűsítheti, hogy a probléma szíveredetű. Belégzéskor izmok teszik lehetővé a mellkas kitágulását. Ha a mellkasfal vagy a tüdő kilyukad, levegő juthat a mellhártya két lemeze közé. Kötőszöveti és izomeredetű fájdalom sokféle okból alakulhat ki. Meddig tart a mellkasi fájdalom és mitől múlik el?